خروج از شاتل

حدود یک ماه است که قراردادم را با آی.اس.پی قدیمی فسخ کرده‌ام.

اگر منصف باشیم باید گفت که خدمات ADSL شاتل بسیار خوب بود (است؟)؛ هم کیفیت اینترنت و هم پشتیبانی، اما چیزی که باعث شد شاتل را ترک کنم تغییری است که از زمان اجرای قوانین جدید رگولاتوری به‌وجود آمده و طرح‌ها تغییر کردند. برای من که قبلاً از طرح‌های آرت شاتل استفاده می‌کردم کوچ‌کردن به طرح‌های جدید یک اشتباه فاحش بود. در دو ماهی که از طرح‌های Fair استفاده کردم همیشه یکی‌دو هفتهٔ آخر باید دنبال خریدن ترافیک می‌رفتم. اینکه از ابتدا طرحی با حجم بیشتر بخرم هم به‌صرفه نبود و بخش زیادی از ترافیک را مصرف نمی‌کردم. متأسفانه طبق سیاست‌های شاتل برگشتن به طرح آرت میسر نبود و بنابراین وقتی به بن‌بست رسیدم، چاره را در تغییر شرکت دیدم.

اگر الآن طرح آرت شاتل دارید و همچنان تمدیدش می‌کنید، گول طرح‌های ویژهٔ داخل سایت را نخورید و به تمدیدکردن ادامه بدهید (-: مگر اینکه اجبار در کار باشد.

خلاصه 👨‍🚀 یک عکس یادگاری با شاتل انداختم تا ببینم مخابرات برایم چه می‌کند. تا الآن که در خدمت شما هستم سرعت همان چیزی است که در قرارداد آمده (2Mbs) و از این جهت همه‌چیز خوب است. پشتیبانی هم راضی‌کننده است.

مشکل اصلی ضعیف بودن DNSهای مخابرات است. یعنی بعضی سایت‌ها دیر باز می‌شوند یا گاهی هم پیش آمده که مرورگر کلاً خطا داده که نشانی سایت پیدا نشد! :-/

چند تا دی‌ان‌اس از جمله 217.218.155.155 و 217.218.127.127 را امتحان کردم. فرق چندانی ندارد. ظاهراً همین‌ها پیش‌فرض مخابرات هم هستند.

برای سنجش و مقایسهٔ سرعت دی‌ان‌اس‌های مختلف از برنامهٔ DNS Jumper استفاده کردم. البته در عمل هم امتحان کردم.

به هر حال جای شکرش باقی است که اینترنت مخابرات حجم بالا و سرعت دانلود خوبی دارد و با قیمتی که دارد می‌ارزد...

و خدمتتان عارضم که یک ماه دیگر تمدیدش کردم! ×-:

اما موضوعی که زمینه‌ساز نوشتن این پست شد تنظیم‌نشدن DNS روی مودمم بود: TP-Link TD-W8901G. خوشبختانه با یک کلک حل می‌شود!

در صفحهٔ تنظیم دی‌ان‌اس مودم اول تنظیمات آی‌پی یکی از دستگاه‌های متصل را به static تغییر بدهید اما ذخیره نکنید! بعد نشانی‌های DNS را وارد کنید و سپس تنظیمات را ذخیره کنید. آن تنظیم آی‌پی را هم اگر نخواستید می‌توانید بعداً به حالت اول برگردانید. 

الآن یکی از نشانی‌های بالا و دی‌ان‌اس گوگل را تنظیم کرده‌ام:

تنظیمات دی ان اس مودم تی پی لینک

پساپس سال نو را و پیشاپیش عید مبعث را تبریک می‌گویم!

موافقین ۰ مخالفین ۰
کاربران بیان میتوانند بدون نیاز به تأیید، نظرات خود را ارسال کنند.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.
تجدید کد امنیتی
بر اساس قالب ۶ عرفـــ ـــان با نیروی بلاگ بیان