بدافزار؟ مشکل نرم‌افزاری؟ مشکل سخت‌افزاری؟ چه بود این؟!

تصور کنید در رخت‌خوابتان خوابیده‌اید و اخبار تلگرامی می‌خوانید که یکدفعه از شدّت برقِ فلاش دوربینِ جلوی گوشی وحشت‌زده می‌شوید!

ترسش وقتی بیشتر است که در اخبار بخوانید:

در سال 2016 تصویری از چهره خندان زاک منتشر شد که دستیابی به 500 میلیون کاربر فعال ماهانه در اینستاگرام را جشن می گرفت، اما ظرف مدت کوتاهی توجه همه رسانه ها به مک بوک پشت سرش جلب شد که نوار چسبی روی وبکم آن نصب شده بود.

۱ دیدگاه موافقین ۲ مخالفین ۰

چه اشتباهی کردم این خبر را خواندم!

تازه حسّ بد لورفتن ماجرای فیلم را درک کرده‌ام.

قسمت یکی به آخر ماندهٔ سریال پایتخت خیلی جذاب و پراسترس بود، اما قسمت آخر را با بددلی و بی‌علاقگی تماشا کردم و آن‌چنان جذابیتی نداشت.

دلیلش را خبری می‌دانم که آن روز قبل از پخش سریال توی تلگرام به‌نقل از یک خبرگزاری خواندم:

... فقط یک نگرانی داشتند که انتهای قصه چه می‌شود که ما گفتیم خانواده نقی با رشادت و جانفشانی خودشان را از مهلکه جنگ نجات می‌دهند و در نهایت یک بالگرد سوری این خانواده را از مخصمه نجات می‌دهد.

آخر نمی‌شد بعد از پخش سریال این خبر را می‌گذاشتید؟! یعنی کوفتم شد :|

۰ دیدگاه موافقین ۱ مخالفین ۰

خروج از شاتل

حدود یک ماه است که قراردادم را با آی.اس.پی قدیمی فسخ کرده‌ام.

اگر منصف باشیم باید گفت که خدمات ADSL شاتل بسیار خوب بود (است؟)؛ هم کیفیت اینترنت و هم پشتیبانی، اما چیزی که باعث شد شاتل را ترک کنم تغییری است که از زمان اجرای قوانین جدید رگولاتوری به‌وجود آمده و طرح‌ها تغییر کردند. برای من که قبلاً از طرح‌های آرت شاتل استفاده می‌کردم کوچ‌کردن به طرح‌های جدید یک اشتباه فاحش بود. در دو ماهی که از طرح‌های Fair استفاده کردم همیشه یکی‌دو هفتهٔ آخر باید دنبال خریدن ترافیک می‌رفتم. اینکه از ابتدا طرحی با حجم بیشتر بخرم هم به‌صرفه نبود و بخش زیادی از ترافیک را مصرف نمی‌کردم. متأسفانه طبق سیاست‌های شاتل برگشتن به طرح آرت میسر نبود و بنابراین وقتی به بن‌بست رسیدم، چاره را در تغییر شرکت دیدم.

اگر الآن طرح آرت شاتل دارید و همچنان تمدیدش می‌کنید، گول طرح‌های ویژهٔ داخل سایت را نخورید و به تمدیدکردن ادامه بدهید (-: مگر اینکه اجبار در کار باشد.

خلاصه 👨‍🚀 یک عکس یادگاری با شاتل انداختم تا ببینم مخابرات برایم چه می‌کند. تا الآن که در خدمت شما هستم سرعت همان چیزی است که در قرارداد آمده (2Mbs) و از این جهت همه‌چیز خوب است. پشتیبانی هم راضی‌کننده است.

مشکل اصلی ضعیف بودن DNSهای مخابرات است. یعنی بعضی سایت‌ها دیر باز می‌شوند یا گاهی هم پیش آمده که مرورگر کلاً خطا داده که نشانی سایت پیدا نشد! :-/

چند تا دی‌ان‌اس از جمله 217.218.155.155 و 217.218.127.127 را امتحان کردم. فرق چندانی ندارد. ظاهراً همین‌ها پیش‌فرض مخابرات هم هستند.

برای سنجش و مقایسهٔ سرعت دی‌ان‌اس‌های مختلف از برنامهٔ DNS Jumper استفاده کردم. البته در عمل هم امتحان کردم.

به هر حال جای شکرش باقی است که اینترنت مخابرات حجم بالا و سرعت دانلود خوبی دارد و با قیمتی که دارد می‌ارزد...

و خدمتتان عارضم که یک ماه دیگر تمدیدش کردم! ×-:

اما موضوعی که زمینه‌ساز نوشتن این پست شد تنظیم‌نشدن DNS روی مودمم بود: TP-Link TD-W8901G. خوشبختانه با یک کلک حل می‌شود!

در صفحهٔ تنظیم دی‌ان‌اس مودم اول تنظیمات آی‌پی یکی از دستگاه‌های متصل را به static تغییر بدهید اما ذخیره نکنید! بعد نشانی‌های DNS را وارد کنید و سپس تنظیمات را ذخیره کنید. آن تنظیم آی‌پی را هم اگر نخواستید می‌توانید بعداً به حالت اول برگردانید. 

الآن یکی از نشانی‌های بالا و دی‌ان‌اس گوگل را تنظیم کرده‌ام:

تنظیمات دی ان اس مودم تی پی لینک

پساپس سال نو را و پیشاپیش عید مبعث را تبریک می‌گویم!

۰ دیدگاه موافقین ۰ مخالفین ۰
بر اساس قالب ۶ عرفـــ ـــان با نیروی بلاگ بیان